Tomasz Wac-radny miasta Bytom
 

Menu

          Galerie

menu  Kabareton 2014
menu  Festyn Silesia 2013
menu  Festyn Silesia 2012
menu  Zbiórka 2014
menu  Zbiórka 2013
menu  Zbiórka 2012
menu  Piknik SP-33
   
    

 

                                              Informacje

                 

 

                                   

                                          

 

 


                                 Podziękowanie

Szanowni Państwo, drodzy koledzy oraz koleżanki. Serdecznie dziękuję Wam za oddanie na mnie głosów w wyborach samorządowych, które odbyły się 16 listopada bieżącego roku. To dzięki Waszym głosom zostałem ponownie wybrany radnym Rady Miejskiej w Bytomiu na kolejną kadencję. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
 


Budowa dróg na Osiedlu Domków Fińskich w Miechowicach jest już w zaawansowanym stadium, połowa ulic  ma już wybrukowaną nawierzchnię, zostaną  do zrobienia podjazdy do posesji oraz umocnienie rowów.W przyszłym roku planuje się wycinkę starych schorowanych drzew, i posadzenie w ich miejscu nowych. Gotowe projekty budowy ulic- Jana  Długosza, Dembowskiego, Wieniawskiego oraz ulicy Wiązowej są do pobrania poniżej. Dokumentacja w formacie pdf.  

              ul. Jana Długosza     ul. Dembowskiego      ul. Wiązowa

              ul. Wieniawskiego -góra    ul. Wieniawskiego-dół

                           


                  Oficjalne wyniki wyborów w Bytomiu

                                 Publikujemy z bytomski.pl

W Bytomiu nie będzie drugiej tury wyborów prezydenckich. Damian Bartyla znokautował rywali i zapewnił sobie reelekcję. Zdobył ponad 60-procentowe poparcie. Na drugiej pozycji uplasował się Jacek Brzezinka z Platformy Obywatelskiej, który uzyskał ponad 15 procent. Trzecie miejsce zajął Henryk Bonk – ponad 7 procent.

Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich,

Damian Bartyla 60%
Jacek Brzezinka 15%
Hanryk Bonk 7%
Mariusz Janas 7%
Krzysztof Wójcik 5%
Waldemar Bartosik 3%

Oficjale wyniki wyborów do Rady Miejskiej,

RADNI Bis - Damiana Bartyli

Mariusz Kurzątkowski,
Michał Lewicki,
Katarzyna Szołtysik,
Marek Wilk,
Iwona Pakosz,
Krzysztof Gajowiak,
Jakub Snochowski,
Tomasz Wac,
Tomasz Kupijaj,
Joachim Nowak,
Bożena Mientus za Bartylę,
Robert Rabus,

RADNI Platformy Obywatelskiej

Joanna Stępień,
Andrzej Kostek,
Michał Staniszewski,
Michał Bieda,
Mariusz Wołosz,

RADNI Prawa i Sprawiedliwości

Michał Glatte,
Piotr Patoń,
Alfred Pyrk,
Mariusz Janas,

RADNI Wspólnego Bytomia

Michał Napierała,
Andrzej Wężyk,

RADNI KKW Henryka Bonka

Henryk Bonk.

Frekwencja na wyborach samorządowych w Bytomiu

                      2014 r. - 31 %


 

                

 

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy. Nadchodzi czas podsumowań krótkiej aczkolwiek intensywnej kadencji rady miejskiej w Bytomiu. Dziękując za zaufanie jakim obdarzyliście mnie Państwo w poprzednich wyborach samorządowych , chciałbym przedstawić moje niektóre działania jakie podjąłem jako radny rady miejskiej w Bytomiu w przeciągu niespełna dwóch lat. Ten swoisty raport się Państwu należy.

  Pełny tekst Biuletynu Radnego Tomasza Waca , do pobrania w  

              formacie  pdf. w menu / po lewej stronie/  I/II


  Kwesta na cmentarzu parafii pw. Świętego Krzyża w Miechowicach

Jak co roku ,w dniu Wszystkich Świętych  prowadziłem kwestę .Tym razem   datki były zbierane, na pomoc biednym dzieciom  Śląska i Kresów .

         Wszystkim darczyńcom dziękuję za okazaną hojność .

 

     Uroczyste otwarcie fontanny na skwerku w Miechowicach

Wielokrotnie interweniowałem w sprawie , uruchomienia fontanny na skwerku w Miechowicach, obok DPS Kombatant. Napisałem w tej sprawie interpelację, oraz na komisji Prawa i Porządku złożyłem wniosek do prezydenta o pozytywne rozpatrzenie  tej kwestii. Działania te przyniosły pozytywny skutek , 29.10.2014 nastąpiło uroczyste otwarcie fontanny .
 

   

 

 

               MIECHOWICKA JESIEŃ Z KABARETEM

25.10.2014r od godziny 15-ej w Bytomiu Miechowicach na obiekcie klubu K.S. Silesia Miechowice odbędzie się impreza o nazwie Miechowicka jesień z kabaretem. Wystąpią: Piekarskie Trio, Kabaret Kafliki, Jacek Kierok oraz gwiazda wieczoru Kabaret Rak. Impreza zadaszona, dla wszystkich chętnych wstęp wolny. Pomysłodawcą oraz dyrektorem imprezy jest Tomasz Wac, patronat nad imprezą objął Prezydent Bytomia  Damian Bartyla.

              Zapraszam do obejrzenia galerii -  Kabareton 2014

      

      


 

                                     AKCJA 2014

Kolejna akcja zbierania przyborów szkolnych dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin.

Paczki z przyborami szkolnymi ( kredki, zeszyty, piórniki, bloki, linijki mazaki, długopisy) to wszystko będzie rozdysponowane w szkołach , dzieciom najbardziej potrzebującym , przez kadrę nauczycielską i dyrekcje szkół.
W tym roku współpracujemy z Caritasem, co skutkuje wieloma nowymi punktami zbiórki, nie tylko w Sklepie Komputerowym na Hali Targowej w Miechowicach, ale także w 20 innych punktach terenowych Caritasu na terenie całego Bytomia.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji wszystkich ludzi dobrej woli.

                     Dziękujemy z góry za okazaną pomoc.

 

        Śląskie Manewry 2014  Bytom - Miechowice

                    

   W dniach 6 i 7 czerwca odbyły się  w Miechowicach , na terenie byłej kopalni KWK Miechowice, Śląskie Manewry pojazdów militarnych.  Impreza odbywa się u nas po raz pierwszy i prawdopodobnie  zagości już u nas na stałe.  Organizatorzy byli zachwyceni ogromnym  terenem , który  idealnie nadaje się na tego typu imprezę, umożliwia swobodne poruszanie się wszelkimi  pojazdami .Było gdzie posiedzieć, spróbować wojskowej grochówki  i odwiedzić wiele   kramików z militariami,mundurami, pamiątkami   i wszystkim co jest związane  z tematyką wojska. Można było też przyjrzeć się, jakim sprzętem dysponuje na co dzień Wojsko Polskie. Na Piknik przybyli żołnierze z 34. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej z Bytomia, 5. Pułk Chemiczny z Tarnowskich Gór oraz Wojskowe Zakłady Mechaniczne z Siemianowic Śląskich. Aeroklub Gliwice przygotował na  imprezę pokaz akrobacji lotniczej  oraz skoków spadochronowych .Na Śląskich manewrach pojawili się również , członkowie Bractw Kurkowych z Bytomia i Zabrza .

        XI Międzynarodowy Festiwal Modelarski

Bytom-Szombierki  hala sportowa „Na Skarpie”, w dniach 15 i 16 marca odbył się Międzynarodowy Festiwal Modelarski. Organizatorem imprezy jest Dom Kultury MDK-2 w Bytomiu-Karbiu , wraz z władzami miasta Bytomia oraz przedstawiciel IMPS Polska.

Głównymi koordynatorami tej  największej imprezy modelarskiej w kraju są zawodowi modelarze i znawcy tematyki wojskowości i historii, Aleksander Zielony oraz Krzysztof Moskwa. Impreza odbyła się już po raz 11-ty, a trzeci jako impreza o znaczeniu międzynarodowym i z każdym rokiem rozrasta się coraz bardziej, przyciągając coraz więcej wystawców i miłośników militarii,  a także coraz większą ilość zwiedzających.

Na festiwalu można podziwiać najwyższej klasy światowej modele, samolotów, czołgów, wszelkiej broni, kolejarstwa oraz prawdziwy sprzęt wojskowy. W tym roku wystartowało 365 zawodników, którzy wystawili 1312 modeli, wręczono 330 wyróżnień, nagród oraz medali.Wcześniej przez wiele lat, była to impreza organizowana przez instruktorów pracowni modelarskiej MDK2 w Bytomi-Karbiu  jako pokaz modeli, w ostatnich latach przemieniła się w główną i największą imprezę w kraju.Została także dostrzeżona na międzynarodowym forum, co odzwierciedla się w coraz większej ilości zagranicznych wystawców. Impreza jest wspierana przez czołowe grupy, IMPS Polska, IPMS Silesia.

Dodatkową atrakcją imprezy był  Bytomski Oddział  Szturmowy, której dowódcą jest Artur Kwiatos. Każdy chętny mógł wziąć do ręki repliki prawdziwej broni, oraz otrzymać wyczerpujące informacje na jej temat.

 

                      Pomoc dla skatowanego Kacperka

  

Ulica Zabrzańska. Stara kamienica w dzielnicy Bobrek.
tutaj mieszka czteroletni Kacperek. Dziecko nadal walczy o życie w Centrum Pediatrii i Onkologii w Chorzowie. Trafiło tam po tym, jak pobił go konkubent matki, 26-latek.Mężczyzna był po wpływem alkoholu. Nie potrafił powiedzieć, dlaczego pobił dziecko.

Na Facebooku powstało wydarzenie "Pomoc dla Kacperka!"
Jego założyciele(Ino Bytom) porozumieli się z personelem szpitala i postanowili zorganizować zbiórkę dla maluszka.
Co się na pewno przyda? Pampersy do 30 kg, ubranka (koszulki, spodnie dresowe, skarpetki) na 122 cm, desery "Gerber" - papki, sanostal w płynie, środki czystości (nawilżone chusteczki), ściereczki, balsam nawilżający, gaza nitkowana (mała), woda mineralna niegazowana (bezsmakowa), serki homogenizowane i tym podobne, kocyk na zmianę. Jeżeli byliby chętni wolontariusze, którzy znaleźliby czas by Kacperka odwiedzić i spędzić z nim godzinkę lub dwie czytając mu bajki - też byłoby wspaniale. Każdy z nas jeżeli będzie chciał w jakikolwiek sposób pomóc - wie co zrobić...
- czytamy w informacji

Punkty zbiórki:
- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Dział Wsparcia Rodziny przy ul. Strzelców Bytomskich 21, III piętro, pok. 38.
- Sklep z bielizną "Prestiż" ul. Dworcowa 11 (w podwórku)

     Bytom dołącza  do miast które zdecydowały się stworzyć Budżet Obywatelski.

Sopot, Elbląg, Gdańsk, Gorzów Wlkp., Zielona Góra, Ruda Śląska, Łódź, Chorzów, Płock, Poznań, Legnica, Białystok, Jaworzno - oto niektóre miasta które już go wprowadziły , i dały mieszkańcom możliwość decydowania o tym, jak wydać część miejskich pieniędzy. Budżety obywatelskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród władz miast, jak i wśród społeczności lokalnych.

Coraz więcej miast decyduje się na jego wprowadzenie. Tak będzie też w Bytomiu. Teraz my dajemy szansę mieszkańcom Bytomia , na decydowanie na co  będzie można wydać dwa miliony zł. z miejskiej kasy . Pieniądze  podzielone z tego  budżetu ,  będą przeznaczone na inwestycje w danych dzielnicach w  następujących wysokościach:.

Śródmieście - 476 tys. Zł.- tu mieszka najwięcej obywateli.    Miechowice - ponad 253 tys. zł, Szombierki - 244 tys. zł, Rozbark - 201 tys. zł, Stroszek - Dąbrowa Miejska - 161 tys., Łagiewniki i os. Ziętka - po 122 tys. zł, Karb - 106 tys. zł,  Bobrek - 92 tys. zł, Sucha Góra - 81 tys. zł,  Stolarzowice - 78 tys.zł i Górniki - 59 tys.zł

 Propozycję  mogą zgłaszać mieszkańcy zamieszkujący daną dzielnicę. Składa się je na specjalnym formularzu, który zawiera imię i nazwisko zgłaszającego, jego adres i PESEL.W formularzu należy  podać tytuł projektu, jego szacunkowy koszt, opis i krótkie uzasadnienie. Każdy projekt musi być poparty co najmniej 15 podpisami mieszkańców danej dzielnicy. Można dołączyć do niego również dodatkową dokumentację, na przykład mapki, plany, szkice sytuacyjne.

Zgłaszanie projektów odbywa się  do  7 lutego. Ich weryfikacja potrwa  do 12 marca.

                       

Koncepcje nowych terenów inwestycyjnych w Bytomiu - Miechowice!

Szansa że nowe projekty gospodarcze w Bytomiu wstąpią także do Miechowic.

 Miasto pozyskało dotację unijną na przygotowanie kolejnych terenów pod inwestycje. To obszar w granicach ulic Racjonalizatorów i Elektrownia - mówi Domogała. Blisko pół miliona będą kosztowały specjalistyczne badania i analizy, dzięki którym uzyskamy pełną wiedzą na jego temat. Tym samym ryzyko inwestycyjne dla przedsiębiorców, którzy ulokują tu kapitał będzie zdecydowanie mniejsze.

 Projekt „Przygotowanie koncepcyjne terenu inwestycyjnego w Bytomiu - ulice Elektrownia i Racjonalizatorów" otrzymał prawie 350 tys. zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

             Nowy market w Miechowicach - ALDI

 

W Miechowicach ul. Frenzla obok sklepu Lidl, na terenie byłego Szybu Północ rozpoczęły się prace pod budowę nowego pawilonu handlowego pod nazwą Aldi.

 

       Pałac w Miechowicach - szansa na ratunek bytomskich ruin i parku.

                       Pałac w Miechowicach - trwa ekspertyza


Pojawiła się szansa dla tego zabytku.
Mamy informację z UM, że wyłoniono firmę, która    obecnie zajmuje się wykonaniem ekspertyzy konstrukcyjno- budowlanej pałacu w Miechowicach
Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej uzyskał tzw. prawo trwałego  zarządu terenu ruin i opracował wstępny projekt rewaloryzacji parku Ludowego (o    wartości 18 mln zł ), w którym jest pałac. Zostało to złożone do Urzędu   Marszałkowskiego w Katowicach. Koszty miałyby zostać pokryte z obiecanych dla   Bytomia 100 milionów euro.

 

                  W Bytomiu Bobrku powstaje nowy zakład.

Na terenach byłej Huty Bobrek kosztem ok. wartości 1,49 mln zł netto, powstaje fabryka wełny mineralnej, skalnej w Bytomiu Bobrku przy ul. Konstytucji".
Nareszcie jakieś fabryki a nie tylko taniec i golf.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
trwa inicjalizacja, prosze czekac...